Оптимізація складу вимагає ретельного планування і виконання. Щоб працювати з максимально високими показниками, підприємцю доведеться ретельно підготуватися. Насамперед варто розглянути автоматизовані складські системи, і підібрати підходящий варіант для конкретного виду бізнесу. Ну а про їх актуальності і можливості читайте нижче.
Автоматизація - зараз важливіше, ніж будь-коли
Відповідно до недавнього дослідження, складської сектор знаходиться у вигідному становищі через поширення пандемії. Тому при правильному плануванні і використанні системи автоматичного управління складами, перспектива розвитку бізнесу виглядає набагато яскравіше і перспективніше.
Для тих, хто погано знайомий з керуванням складом, основа, яку потрібно побудувати, буде визначати, наскільки добре бізнес буде працювати в майбутньому. Подумавши про оптимізацію з самого початку, ви не тільки встановлюєте високоефективні стандарти, а й створюєте простір для адаптації і зміни ваших операцій в міру необхідності.
Якщо у вас вже впроваджена автоматизація складської логістики, залишається тільки знайти шляхи та можливості для поліпшень. Іноді для того, щоб підвищити продуктивність і можливості, потрібно вдосконалити свої справи і оптимізувати найслабші робочі боку.
Крім створення більш ефективного робочого процесу, автоматизована система управління складом надає значні фінансові вигоди. Щороку підприємства втрачають великі суми грошей через невдалі логістичних дій, повернень і людських помилок, які можна віднести до неефективної практики. Всі ці невдачі можна уникнути, оптимізуючи робочий процес на складі.
Організація складів
Перше правило для оптимізації вашого складу - це бути організованим. Без добре спланованого методу організації, менеджери складу швидко виявляються над головою. Плани поверхів і безпеку співробітників повинні бути оптимізовані насамперед.
Корисні поради з організації складу
Грамотна автоматизація роботи складу повинна проводитися на основі вже наявних даних. Для їх збору можна використовувати наступне невелике практичне керівництво:
- виміряйте простір, з яким доведеться працювати;
- визначте місце зберігання, сортування, доставки, офісу та продукту;
- виберіть кращі стелажі для кожного виду товару, наприклад, дворівневі, стаціонарні, мобільні і т. д .;
- створіть чітке маркування для проходів і місць розташування продуктів;
- встановіть оптимальні шляхи руху товарів і шляхи комплектування;
- розміщуйте найвищий показник продажів предмети в близьких, легко доступних місцях;
- уникайте великого скупчення складно товарів, що продаються.
Після того, як ви оптимізуєте простір складу, почніть думати про оптимізацію процесів, даних і програмного забезпечення. І ось тут знову прийдуть на допомогу системи автоматичного управління складами.