Обрати навчальне обладнання для кабінету географії легко. Але лише на перший погляд. Адже для того, щоб забезпечити школярам дійсно якісну практичну освіту з дотриманням основних принципів STEM, потрібні сучасні навчальні засоби. Як їх обрати? Пропонуємо вам скористатися порадами від провідних українських методистів та переглянути актуальні товари за посиланням https://b-pro.com.ua/ru/katalog/geografiya і тут ви знайдете безліч обладнання для кабінету географії і зможете замовити кабінет під ключ.
Як укомплектувати сучасний кабінет географії
Хоча перелік основного обладнання шкільного кабінету географії переважно залишився без змін, але й тут можна помітити нововведення. Учням все ще потрібні традиційні настінні карти та глобуси, опадоміри й моделі зсуву земної кори. Але з реформуванням системи освіти виникла потреба й у сучасних навчальних засобах: електронних датчиках для точних вимірів, цифрових лабораторіях для обробки даних, інтерактивних навчальних засобах тощо.
Тепер вибір обладнання потребує від педагога значно більше ресурсів. Питання коштів вирішується на державному рівні, адже кошти на оновлення шкільних приміщень виділяються з бюджету в рамках фінансування шкільної реформи. А як же оптимізувати затрати часу, який витрачає вчитель на підбір потрібного обладнання? Пропонуємо декілька простих, але дієвих способів:
-
Користуватися рекомендованим переліком навчального обладнання кабінетів географії (можна ознайомитися детально на сайті МОН).
-
Задіяти до обладнання кабінетів комплексні рішення від спеціалізованих постачальників.
Як обладнати кабінет географії: рекомендації МОН
Один із способів спростити процес закупки навчальних матеріалів — притримуватися рекомендацій, розроблених МОНУ. До переліку обладнання для кабінету географії від Міністерства освіти й науки увійшли наступні категорії навчальних засобів:
Демонстраційне обладнання:
-
Колекції зі зразками гірських порід і мінералів, корисних копалин, типів та складу ґрунтів, мінеральних і органічних добрив, піску, глини тощо.
-
Гербарії у спеціальних пакувальних коробках і з обов’язковою супровідною інформацією про зразок рослини.
-
Глобуси: фізичні й політичні глобуси, глобуси паралелей і меридіанів, будови Землі та Сонця.
-
Моделі: будови вулкана, формування гір, зсувів земної кори, рельєфу морського дна, кругообігу води в природі.
-
Прилади та вимірювальні застосування: дощомір, термометр, анемометр, барометр, телурій.
Лабораторне обладнання:
-
Вимірювальні прилади: компас, секундомір, рулетка, мірний шнур, курвіметр.
-
Додаткові пристосування: планшет, дошка з папером (для нанесення плану місцевості).
Друковані посібники:
-
Атласи із загальної географії, материків і океанів, України.
-
Настінні карти: фізичні й тематичні, світу, півкуль, материків, різних країн, у тому числі — України.
-
Навчальні плакати: зображення поверхні та надр Землі, руху Землі в космічному просторі, Місяця, вод суходолу та Світового океану.
Екранні та екранно-звукові навчальні засоби:
-
Електронні посібники й інтерактивні карти.
-
Відеоролики освітнього характеру за темами: «Атмосфера Землі», «Формування земної кори й поверхні», «Формування поверхневих і підземних вод», «Розвиток і зміна ландшафтів» тощо.
Яке обладнання для кабінету географії купити додатково
Окрім розглянутого переліку обов’язкового обладнання тут https://b-pro.com.ua/katalog/geografiya , вчителю географії обов’язково знадобиться ще й таке обладнання:
-
Цифрова документ-камера, що допомагає вчителю в проведенні уроків, що включають демонстрації перед усім класом.
-
Сучасний кабінет географії, окрім обов’язкового комп’ютерного обладнання для всіх класів, повинен бути обладнаний ще й цифровою метеостанцією. За її допомогою учні зможуть вимірювати необхідні атмосферні показники в безперервному режимі.
-
Додатково МОН рекомендує придбати цифрові вимірювальні комплекси (ЦВК) із необхідними для уроків географії датчиками.
Кабінет географії під ключ: методична підтримка в комплекті
Щоб у вчителів не виникло труднощів у використанні нового оснащення для кабінету географії, деякі постачальники шкільного обладнання додатково пропонують ще й послугу його доставки та налаштування. А, наприклад, керівництво компанії B-Pro взагалі прийняло рішення створити окремий відділ методичної підтримки, представники якого консультують колег і проводять інструктаж щодо використання нових навчальних засобів. Особливо це актуально для мультимедійних засобів, комп’ютерної техніки зі спеціалізованим навчальним програмним забезпеченням і цифрових вимірювальних комплексів.
Бажаєте дізнатися більше? Телефонуйте до відділу продажів компанії (044) 353-33-77 та дізнавайтеся більше про оснащення навчальних кабінетів у сучасний українських школах.