За словами працівника Ради нацбезпеки Байдена Гріна, влада США навмисно не обіцяла допомогти Україні повернути всю окуповану РФ територію. Київ не зміг б це зробити, навіть за умови потужної допомоги Заходу. Важливішим завданням було виживання України.
Коли Росія вдерлася в Україну майже три роки тому, президент США Джо Байден визначив три ключові цілі для американської відповіді. Перемога України серед них не згадувалася. Формулювання, яке використовували у Білому домі — підтримувати Україну “стільки, скільки потрібно”, — було навмисно розпливчастим. Але воно залишило відкритим питання: “Скільки потрібно для чого?”.
Розмиті цілі США Ерік Грін, колишній член Ради національної безпеки США, який відповідав за політику щодо Росії, пояснив, що територіальні питання навмисно не обговорювалися. США не обіцяли допомогти Україні повернути всі захоплені Росією території, особливо ті, що були окуповані в 2014 році, включаючи Крим. Байден вважав, що навіть із західною допомогою це може бути поза можливостями України. Основною метою було забезпечити виживання України як суверенної, демократичної держави, здатної інтегруватися із Заходом.
Крім того, Байден прагнув зберегти єдність союзників та уникнути прямого конфлікту між НАТО і Росією. Ці обмежені цілі були досягнуті, але, за словами Гріна, вони залишають відчуття незадоволення через величезні страждання українців і невизначеність щодо майбутнього.
З часом українське розчарування Байденом зростало, особливо після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США. Президент України Володимир Зеленський висловлював критику на адресу адміністрації Байдена, заявляючи, що санкції проти Росії запроваджувалися недостатньо швидко, а військова допомога надходила із запізненням.