Чи може виїхати за кордон чоловік, який був виключений з військового обліку: роз'яснення

В Україні через повномасштабне вторгнення російських окупантів триває воєнний стан та загальна мобілізація. Під час воєнного стану в країні чоловіки призовного віку від 18 до 60 років обмежені у праві виїздити за кордон.

Проте є деякі категорії військовозобов'язаних, які можуть виїздити за межі країни, але є деякі нюанси. Адвокатка Марина Бекало розповіла, за яких умов виключені з військового обліку чоловіки можуть виїздити за кордон.

Так, якщо після проведення ВЛК буде встановлено, що стан здоров'я військовозобов'язаного не дозволяє йому виконувати військову службу, то його можуть виключити з військового обліку. Проте це стосується лише тих осіб, які за рішенням ВКЛ визнаються непридатними до військової служби як у мирний, так і воєнний час.

Адвокатка зазначила, що особа, яка виключена з військового обліку та не підлягає мобілізації згідно з пунктом 16 частини 1 статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", має право на перетин кордону на підставі пунктів 2-6 Правил перетинання кордону. Тому для підтвердження цієї обставини необхідно мати тимчасове посвідчення з відміткою про виключення.

Відео дня Advertisement: 0:28

У разі визнання особи тимчасово непридатною та отримання нею відстрочки від служби довідка ВЛК про тимчасову непридатність є підставою для перетину кордону. Проте це не стосується осіб, які були виключені з військового обліку.

З метою підтвердження свого права на перетин кордону без довідки ВЛК адвокатка рекомендує таким особам подати індивідуальний запит до ДПСУ. Це дозволить таким особам отримати письмове підтвердження цього права. У випадку, якщо чоловікові потрібна довідка ВЛК, яку не видали (незалежно від того, чи планує він перетинати кордон), він має письмово звернутися до ТЦК СП і зазначити свою вимогу щодо видачі цієї довідки. На письмовий запит вони повинні надати відповідь.

Як повідомлялося раніше:

– під час воєнного стану в Україні до лав армії можуть мобілізувати осіб із інвалідністю. У яких випадках це можливо, читайте в матеріалі.

– також 12 вересня президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО від 30 серпня "Про військово-лікарську експертизу у Збройних силах України". У Міністерстві охорони здоров'я працюють над його виконанням. Так, робота МСЕК і ВЛК має бути покращена, аби поставити крапку ганебним випадкам, які мають місце у військово-лікарських комісіях.

– рішення Ради національної безпеки та оборони про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України суттєво знизить корупційні ризики та повністю цифровізує процедуру для її подальшого контролю.

Новини компаній
11:00, 23 грудня