Як українським біженцям за кордоном зареєструвати народження дитини — пояснення

Повномасштабна війна в Україні триває вже 500 днів. Через небезпеку мільйони наших громадян залишили рідну країну та знайшли тимчасовий прихисток за кордоном.

За цей час деякі жінки-біженки вже встигли народити дітей, однак не всі з них знають, як та де зареєструвати появу нової людини на світ.

Детальну процедуру державної реєстрації народження дитини за кордоном пояснив Омбудсмен України Дмитро Лубінець.

Отже, щоб зареєструвати народження донечки чи синочка, батькам (іншим особам, які реєструють дитину), необхідно підготувати наступні документи:

— довідка чи інший документ, виданий медичним закладом для підтвердження факту народження дитини. Зокрема, це може бути довідка від лікаря, який надавав допомогу під час пологів;

— паспорт або інший документ, що посвідчує особу батьків;

— документ, який підтверджує відносини з батьком (свідоцтво про шлюб, заява матері, заява батька про визнання батьківства).

Для реєстрації новонародженого/-ної батькам (або одному з них) треба звернутися до дипломатичного представництва або консульської установи (за місцем народження дитини чи місцем проживання батьків) та подати письмову чи усну заяву. Якщо новоспечені мама чи тато не можуть особисто здійснити реєстрацію, за них це можуть зробити родичі.

Після подання заяви консул проводить реєстрацію народження дитини, визначає її походження та присвоює прізвище, ім'я та по-батькові. Звертаємо увагу, що заява про реєстрацію народження дитини повинна бути подана не пізніше 1 місяця з дня народження, тож не варто зволікати з цією справою.

Новини компаній
11:00, 23 грудня