Якою після початку повномасштабного вторгнення постала Росія в очах іноземців? Що про цю країну пишуть іноземні медіа? Ми вирішили проаналізувати загальні тенденції.
Не секрет, що весь цивілізований світ засуджує дії Путіна та російської армії. Війна у XXI сторіччі для свідомих людей здається чимось деградуючим і руйнівним, нереальним і неправильним для сучасності.
Ми вже писали про те, як реагують іноземні політики на одну з промов президента Росії Володимира Путіна, коли він оголошував результати псевдореферендумів на тимчасово окупованих ними територій. Для багатьох ця промова означала початок провалу Російської Федерації.
Ще на початку війни абсолютно усі великі світові медіа говорили про війну, яка відбувається в Україні, щодня. Ось хоча б за березень, перші шпальти найбільших видань були зайняті новинами про російські обстріли:
З часом увага до війни серед інших країн зменшується, хоча українці, які наразі змушені жити в евакуації, намагаються максимально підтримувати свою країну і нагадувати іноземцям про те, що на нашій землі досі тривають криваві бої.
Новини про Україну не зникають з іноземних шпальт. Але якщо раніше закордонні ЗМІ дивувалися важким обстрілам росії, то зараз у більшості говорять про те, яку зброю надає Україні та чи інша країна. Також говорять про злочини Росії проти цивільного населення.
Але стежити за ситуацією у світі не припиняють.
На шпальтах міжнародних видань 29 грудня 2022 року, наприклад, опинилися масований обстріл України Росією, зокрема Києва та Львова, допомога генераторами та теплими речами від Заходу, зміни у війні, які спричинили українські контрнаступи та польські плани провести новорічну ніч без феєрверків через українських біженців.
5 січня The Times написали про те, як в Україні розкривають сексуальні злочини російської армії, спричинені проти українок.
Окрім цього, іноземні ЗМІ велику увагу звертають на дії російської армії та безпосередньо Путіна. Так, німецькі видання пишуть про кожне спілкування Олафа Шольца з Володимиром Путіним. Також німецькі видання розповідають про зброю, яку Німеччина передає для допомоги Україні.
Звертають увагу і на російські війська та найманців, які воюють на території України. В одному з виданнів згадали про угрупування “Вагнер”, яке вже деякий час вело бої на Бахмутському напрямку.
Таким чином можна зробити висновок, що іноземні ЗМІ продовжують стежити за війною між Україною та Росією і намагаються показувати реалії війни. Для усього цивілізованого світу очевидно, що окупантом і агресором є Росія.