Як очистити пошук в інтернеті від російських сайтів

Українці стали помічати, що навіть якщо “вбити” в пошук запит українською, Google все одно продовжує видавати в результатах пошуку російські сайти. Розбираємося з тим, як цього позбутися. 

Після повномасштабного вторгнення росії все більше українців почали у побуті переходити на українську мову. Люди почали змінювати мову своїх смартфонів, комп’ютерів та пошукових систем як невіддільної частини повсякдення. 

Водночас українці почали помічати, що навіть якщо в Google щось шукаєш українською, він все одно в результаті видає тобі російські сайти. А враховуючи те, що половина з них через санкції перестала працювати, це створює додаткові незручності. 

То як позбутися у пошуку російських сайтів? Сайт 6262.com.ua спробував в цьому розібратися.

Встановити розширення

Найпростіший варіант - встановити розширення, наприклад “Лагідна українізація”. Розробники розширення кажуть, що воно робить інтернет українським. Допомагає збільшити частку української мови не тільки в Google,  а й у Facebook, LinkedIn та Wikipedia.

Щоб почати ним користуватися, треба розширення встановити. Після встановлення, наприклад, через Chrome Store, треба зайти в розширення браузера (верхній правий кут) і ввімкнути його та прикріпити на верхній панелі.

Потім натиснути на “Лагідну українізацію”, далі - натиснути на “налаштування”. У налаштуваннях обираєте українську як мову, якою з вами має “говорити” інтернет. 

Потім обираєте мову, яку ви хочете бачити менше, тобто російську. Наступний крок - як швидко ви хочете українізуватися (лагідно, повільно або “та українізуйте мене вже!”). Останнє: натискаєте, чи є вам 18 років або більше, і чи дозволяєте ви збирати статистику.

Змінити налаштування Google

Більшість користується саме цим пошуковиком, тому і ми його розглядатимемо. Для цього треба бути авторизованим у своєму обліковому записі Google. Якщо у вас їх кілька, то для всіх робимо одну й ту саму процедуру.

Заходимо у налаштування (знову ж таки, на прикладі Chrome). Обираємо “мови”. Там треба обрати “додати” і знайти українську. Наступним кроком обрати її мовою інтерфейсу Chrome. Російську мову видаляємо. 

Далі заходимо у свій Google-акаунт. Обираємо “Керувати обліковим записом” - у ньому переходимо в розділ “особиста інформація”. 

Там у загальних налаштуваннях вебінтерфейсу змінюємо пріоритетність мови на українську за допомогою стрілочок, що вказують вверх. Якщо української серед них немає, то додаємо її спочатку. 

Слід звернути увагу, що додаючи якусь нову мову, ви можете обрати її регіон. Тобто для російської це не тільки росія, для англійської - не тільки Велика Британія чи США. 

Після цього важливо вимкнути автоматичне додавання мов до Google. Далі рекомендується очистити кеш та cookie. Намагайтеся не клацати на підказки від Google, адже сервіс згенерує свіжий пошук, який зіпсує історію та може вплинути на подальші результати. Бажано не обирати російські сайти, адже спочатку саме вони можуть з'являтися в результатах.

Ще один спосіб змінити видачу результатів - через налаштування у правому нижньому куті на головній сторінці пошуковика. Там обираємо “налаштування пошуку”, переходимо в розділ “мови”. Обираєте ту, якою хочете користуватися в сервісах Google. Далі - один або кілька варіантів мов для результатів пошуку. Тобто, наприклад, українська, російська, англійська.

Отже, підтримуйте українське у всіх сферах: у торгівлі та економіці, у мистецтві та творчості, у технологіях та IT тощо. Та вірте у перемогу України, адже кожен з нас може зробити внесок в її наближення.

Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)

Слідкуйте за нами в Instagram

Та телеграм: https://t.me/news6262

Новини компаній
11:00, 23 грудня