У Краматорську введено комендантську годину. Що це означає?

27 лютого, Павло Кириленко, голова Донецької ОДА-ВЦА, підписав розпорядження, згідно з яким на території всієї області вводиться комендантська година з 17:00 до 08:00.

Що таке комендантська година та які обмеження передбачає?

Згідно Закону України “Про правовий режим воєнного стану” ст. 8, п. 5, комендантська година – “заборона перебування у визначений період доби на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток та посвідчень“.

Комендантська година у Краматорську вводиться з 17:00 до 08:00

Громадський транспорт під час комендантської години працювати не буде. Усі установи будь-якої форми власності мають бути зачинені. Зовнішнє освітлення – вуличне, прибудинкове, вивіски, вказівники світлофори тощо мають бути відімкнені від електромережі! Комендантська година діє на території усієї Донецької області.

Роботодавці повинні внести корективи у графіки роботи підприємств, аби особи, яким необхідно знаходитись на робочих місцях у комендантську годину не пересувались по місту під час її дії.

«В цей час не виходьте на вулицю! Це передусім – питання вашої безпеки! Залишайтесь вдома – цим ви прискорите нашу перемогу!», – написав на своїй сторінці у ФБ Павло Кириленко.

Що чекає на порушників порядку

Комендантський патруль має право затримати людину і перевірити документи, щоб з’ясувати, чи може вона перебувати на вулиці в цей час. Патруль також має право встановити причину порушення комендантської години.

У разі необхідності комендантський патруль може проводити огляд речей, транспортних засобів, багажу і вантажів, службових приміщень і житла затриманих громадян.

При умисному опорі може застосувати фізичну силу або спецзасоби.

Які ще повноваження є у коменданта/комендантського патруля
  • Патрульні можуть затримувати та доставляти до відділень поліції осіб, які вчинили або вчиняють інші правопорушення, вилучати знаряддя злочину.
  • Окрім перепусток, патрульні можуть перевіряти й інші документи, щоб підтвердити особу та законність перебування в Україні.
  • Комендантські патрулі можуть використовувати в службових цілях засоби зв’язку і транспортні засоби, що належать громадянам (за їх згодою), підприємствам, установам і організаціям (крім дипломатичних).
  • У разі реальної загрози для життя і безпеки осіб комендант має право тимчасово обмежувати перебування, свободу пересування, в’їзд/виїзд (вхід/вихід) на територію або з території, де введено комендантську годину.
Новини компаній
11:00, 23 грудня