Краматорчанка замовила в інтернеті дитячий манеж, але не отримала його та стала жертвою шахраїв

Краматорчанка зробивши передплату замовила на сайті купівлі-продажу манеж, але своє замовлення так і не отримала. Матеріальний збиток склав 4 827 гривень. За фактом шахрайськитх дій розпочато досудове розслідування за ст. 190 КК України.

Керуючись бажанням придбати товар за вигідною ціною ви можете потрапити на гачок шахраїв. Поліція нагадує про основні правила безпечної купівлі через інтернет.

Несправжні інтернет-магазини та сайти купівлі-продажу товарів – один з най поширених видів шахрайства в інтернеті. Продавці пропонують неіснуючі товари або товари у неналежному стані. Основною приманкою для покупця служить низька ціна того чи іншого товару.  Однак обов’язковою умовою його придбання є часткова або повна передоплата.

Сьогодні існує безліч сайтів з «чорними списками» як продавців, так і покупців по яким можна виявити шахраїв (часто перевіряють за номером телефону, рахунку для переказу грошей та ПІБ). Крім того покупець може отримати інформацію про дійсного власником (продавцем) товару лише за наявності реальних контактних даних (адреса, телефон, вид господарської діяльності). Якщо ця інформація доступна, в такому випадку можно перевірити його наявність у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань на сайті https://usr.minjust.gov.ua/.

Для того щоб не стати жертвою аферистів, варто під час здійснення операцій в інтернеті дотримуватись таких правил:

  1. не вказувати власні персональні дані на неперевірених сайтах
  2. нікому не повідомляти термін дії банківської карти та CVV-код
  3. перевіряти гіперпосилання та наповнення сайту на відповідність офіційним даним компаній
  4. не робити передоплату у неперевірених інтернет-магазинах.

Запам’ятайте, шахраї завжди маніпулюють терміновим продажем, останньою одиницею товару та «супер-ціною».

Якщо все ж таки Ви стали жертвою шахраїв – звертайтесь до найближчого відділу поліції або дзвоніть на номер «102».