Податківці нагадують краматорчанам про необхідність легального працевлаштування та сплати ЄСВ

Поряд з традиційними завданнями з надання платникам податків якісного сервісного обслуговування, для місцевих податківців пріоритетними є завдання з роз'яснення питань легалізації заробітної плати та офіційного оформлення трудових відносин між працедавцями та найманими працівниками, необхідності своєчасної сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Керівник місцевих податківців Санжура Людмила Іванівна вкотре звертає увагу, що на сьогодні в державі реалізуються комплексні заходи, спрямовані на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками, виявлення суб‘єктів господарювання, які здійснюють підприємницьку діяльність без державної реєстрації, тощо.

За порушення трудового законодавства та оплати праці застосовуються значні штрафні санкції. Так за фактичний допуск працівника без оформлення трудового договору передбачений штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, це 3723*30=111690грн. Крім того, статтею 41 КупАП передбачено адміністративну відповідальність на керівника підприємства від 8500 грн. до 17 000 грн. за фактичний допуск працівника без трудового договору. Отже, вказане порушення може коштувати 128690 грн (111690грн. + 17000 грн.) + виплата такому працівникові заробітної плати у розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні у відповідному періоді.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» встановлено мінімальну заробітну плату на 2018 рік у місячному розмірі - 3723 гривень (у погодинному розмірі - 22,41 гривні), якої повинні додержуватись роботодавці при нарахуванні виплат найманим працівникам. Але слід враховувати, що по місту Краматорську середня заробітна плата є більшою в 2,5 рази, тому роботодавцям необхідно прийняти заходи щодо підвищення заробітної плати до цього рівня.

Комплексна кропітка робота податківців в напрямку легалізації заробітної плати та підприємницької діяльності дає результати. Так, збільшилась питома вага зареєстрованих платників податків. За результатами проведеної роботи з легалізації заробітної плати та трудових відносин додатково надійшло до бюджету за 8 місяців 2018 року - 7224,5тис.грн., у тому числі ПДФО - 3817,1тис.грн., ЄСВ - 2965тис.грн., військового збору - 442,2тис.грн., притягнуто 2375 громадян до сплати податків, поставлено на облік 598 фізичних осіб - підприємців, оформлено 1530 найманих працівників.

Податківці міста Краматорська вкотре нагадують: «легальна зайнятість – запорука гідного рівня життя». Зарплата «в конверті» - це не лише позбавлення соціальних гарантій працівника, а й недоотримані бюджетом податок на доходи фізичних осіб, військовий збір та єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. При цьому, несплата ЄСВ для роботодавця - шлях до штрафів, строку давності для нарахування та сплати яких немає, а для робітника - втрата накопичення трудового стажу для розрахунку розміру пенсії через відсутність внесків до фондів соціального страхування та позбавлення соціальних гарантій.

Всі мають усвідомити: щоб держава мала можливість фінансувати пенсійні виплати, роботодавці повинні чітко дотримуватись норм діючого законодавства, виплачувати заробітну плату прозоро, своєчасно та в повному обсязі перераховувати до бюджету всі обов'язкові податки і збори.