У Краматорську, 19-21 сiчня, на базі молодіжної платформи «Вільна Хата» (вулиця Двірцева, 28) та молодіжного центру «Факел», Hub громадських ініціатив (вулиця Паркова 99), вiдбувся третій форум з розвитку молодіжних платформ, на якому зібралися шістдесят представників молодіжних платформ (центрів) з двадцяти трьох міст України: Старобільськ, Мелітополь, Коломия, Сватове, Черкаси, Авдіївка, Луцьк, Івано-Франківськ, Слов'янськ, Краматорськ, Чернігів, Острог, Щастя, Київ, Канів, Тернопіль, Полтава, Покровськ, Бахмут, Львів, Дніпро, Маріуполь, Кривий Ріг.
Метою заходу було надання практичних знань для розвитку цих молодіжних осередків та сприяння створенню мережі молодіжних центрів у регіоні та країні.
Тематика заходу була присвячена різноманіттю, лідерству та єднанню — це логічне продовження минулих форумів, адже попередні події були направлені на надання необхідних знань з відкриття та початку функціонування платформ, розвитку малих спільнот, роботи з молоддю в різних субкультурних напрямках, та створенню умов для їхнього неформального саморозвитку.
Представники, протягом трьох днів відвідували лекції та воркшопи від успішних українських діячів громадського сектору таких як: Владислав Соха — організатор фестивалю сучасного мистецтва PORTO FRANKO (м. Івано-Франківськ), Ярослав Мінкін — молодіжна організація «СТАН» (м. Івано-Франківськ), Роман Морозов — культурно-громадський центр «Шелтер+» (м. Кривий Ріг), Софія-Юлія Сидоренко — Інстутут Лідерства та Управління УКУ, Реваз Татеішвілі — громадська організація "Інша освіта", Hub громадських ініціатив (м. Краматорськ), Ганна Бондаренко — засновниця Ukrainian Volunteer Service (м. Одеса) та інші.
Перший день форуму був присвячений різноманіттю на прикладі відсутності стилістичних обмежень, поєднання різних напрямив культури, аби набути нових форм та якостей, у фестивалі сучасного мистецтва PORTO FRANKO. Також учасники працювали в командах з етнічною і культурною самобутністю спільнот на лекції-воркшопі, від молодіжної неурядової організації СТАН, яка прагне розвивати відкрите творче громадянське суспільство в Україні на низовому рівні.
Другий день з лідерства відкрив спікер Роман Морозов. Як один із засновників культурно-громадського центру «Шелтер+», який успішно працює протягом чотирнадцяти років, він поділився досвідом щодо виявлення якостей справжнього лідера, його служіння оточуючим та принциповості щодо відповідальності за ініціативу та результат. «Найкраще що ви можете зробити для своєї країни, організації, сім'ї — це вкладатися у власний розвиток»! — вважає Роман.
Також практичними інструментами пороботі з лідерами поділилася Софія-Юлія Сидоренко з інстутуту Лідерства та Управління УКУ. Під час командних вправ учасники мали змогу визначити типи поведінки членів групи і порозумітися у вирішенні спільних задач, що є дуже важливим в еко-системі молодіжних платформ і громадських організацій.
Тема єдності, завершувала програму заходу. Представники вже встигли презентувати свої організації та дослідити географію форуму, далі на них чекали питання важливості єднання в масштабі країни, приклади розвитку міста шляхом об'єднання та визначення явища свідомого партнерства та синергії.
Протягом трьох днів учасники відвідували лекції та воркшопи від успішних українських діячів громадського сектору, набували партнерства, працювали в командах, отримували консультації від експертів. Набуті знання та нові знайомства, учасники заходу зможуть застосувати в структурі роботи своїх молодіжних центрів та громадських організацій.
Організували і провели форум - громадська організація «Вільна Хата» в рамках проекту Зміцнення громадської довіри (UCBI ІІ), що фінансується Агентством США з Міжнародного розвитку (USAID).