Тільки 6 із 42 депутатів Краматорської міськради не пропустили жодного пленарного засідання

Відповідно ст. 20 ч. 3 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», кожен депутат місцевої ради зобов`язаний бути присутнім на пленарних засіданнях ради, засіданнях постійної комісії та інших органів ради, до складу яких він входить. У разі неможливості бути присутнім на засіданні депутат місцевої ради повідомляє про це особу, яка очолює відповідний орган.

Продовжуючи проводити атестацію діяльності депутатів Краматорської міської ради, аналітик ГО «Точка доступу» підбив підсумки щодо відвідування сесій міської ради та засідань постійних комісій.

У 2016 році, в Краматорській міській ради було проведено 22 пленарних засідання. Провівши аналіз звітів депутатів Краматорської міської ради за 2016 рік, на предмет того, як вони відвідують пленарні засідання, та постійні комісії, можна зробити висновок, що тільки 6 із 42 (14%) депутатів Краматорської міської ради не пропустили жодного пленарного засідання та жодного засідання постійної комісії: Власенко Валерій, Малишев Олексій, Рубановський Віктор, Тітова Надія, Шевченко Олександр, Шорнікова Олена.

Також не пропустили жодного пленарного засідання депутати: Андрєєв Олег, Безсонний Андрій, Єрмольченко Олександр, Ошурко Денис, проте вони були відсутні на декількох засіданнях постійної комісії.

Пропустили лише одне пленарне засідання депутати: Бондаренко Володимир,Зеленський Сергій, Іоффе Михайло, Лузгіна Ольга, Нечволода Євген, Ольхова Ірина, Омельченко Олена, Ржавський Володимир, Рубайло Віталій, Скачко Віталій, Соболєва Ніна, Сташкевич Ігор, Тарасевич Михайло.

Пропустили від 3 до 5 пленарних засідання депутати: Гончаренко Олександр, Придатко Олександр, Разживін Микола, Рудаков Олександр, Савченко Наталія, Сапетко Ігор, Тесленко Наталія, Шихов Олександр.

Варто відмітити, що депутати: Кісліцина Лілія (пропустила 5 пленарних засідань), Купріков Михайло (пропустив 3 пленарних засідання) та Татьянко Андрій (пропустив 3 пленарних засідання), були відсутні на пленарних засіданнях, проте не пропустили жодного засідання постійної комісії.

Більше всіх пропусків по відвідуванню пленарних засідань та засідань постійної комісії серед наступних депутатів Краматорської міської ради: Дика Галина, була відсутня на 6 пленарних засідань та на 6 засідань постійної комісії, Панков Віктор, був відсутній на 7 пленарних засідань та на 11 засідань постійної комісії, Суков Геннадій, був відсутній на 7 пленарних засіданнях та на 10 засіданнях постійної комісії, Тука Володимира, був відсутній на 6 пленарних засіданнях та 7 засіданнях постійної комісії.

На думку Андрія Романенка, координатора Центру громадського контролю «ДІЙ-Краматорськ» депутат повинен брати учать і в пленарних засіданнях і в засідання хпостійних комісій, але закон не регламентує, що депутат міської ради має нести відповідальність за пропуски пленарних засідань та засідань постійнихкомісій.

«Кілька разів виникало запитання до депутатів, які не дуже часто відвідують засідання. Їх позиція дуже проста – в мене велике навантаження на роботі, але я беру участь у діяльності ради бо постійно вивчаю документи й озвучую свою позицію. Найчастіше таку позицію займають лідеріфракцій, які є великими промисловцями. На мій погляд, це досить спірна логіка і депутат повинен брати участь в роботі радиреально, а не віртуально. Якщо ти став депутатом, то повинен розуміти, що це громадське навантаження, що сесія збирається раз на місяць і законом обумовлено, що роботодавці повинні відпускати депутатів брати участь в сесіях і що на сесії може бути сто, двісті, триста питань і ти повинен бути готовий до цього. Більш того, єдиний результат депутатської роботи – рішення. Але вони приймаються виключнопід час сесій та особистим голосуванням депутатів. «Читання документів» це взагалі не про що!», - вважає Андрій Романенко. –«Але особисто для мене, проблема навіть не в тому, що хтось із депутатів не ходить на засідання сесій і засідання комісій. Проблема в тому, що дуже велика кількість депутатів голосують не читаючи рішення. Дуже часто, на наступній сесії після прийняття спірного рішення виникала суперечка і депутати говорили, що ніхто з них за це рішення не голосував. І це набагато гірше. Бо для низькидепутатів робота в ради перетворюється на формальне просиджування і натиснення на кнопку», - підсумував координатор Центру громадського контролю «ДІЙ-Краматорськ» А. Романенко.

Новини компаній
11:00, 23 грудня