З початку нового навчального року фахівці Краматорського міського центру зайнятості продовжують роботу зі студентами, учнями загальноосвітніх шкіл та училищ.
До відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми заплановано Виїзні акції центру зайнятості в навчальні заклади міста з метою інформування молоді про можливі ризики щодо працевлаштування за кордоном.
12 вересня на базі Машинобудівного коледжу Донбаської державної машинобудівної академії профконсультант центру зайнятості спільно з представниками Управління Пенсійного фонду України у місті Краматорську провели Виїзну акцію для студентів груп "Облік і оподаткування", "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність", "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка".
Захід розпочав керівник практики МК ДДМА Олександр Стешенко, який, привітавши присутніх, представив учасників і наголосив на важливості теми працевлаштування саме в нашій країні.
Фахівець з профорієнтації Олена Кваша розповіла студентам історію виникнення Європейського дня протидії торгівлі людьми, який був започаткований Європарламентом 18 жовтня 2007 року, і відзначається щорічно. За допомогою слайд-презентації, тематичного відеоролику "Людина – не товар!" та прикладів постраждалих профконсультант доступно пояснювала важливість проблеми торгівлі людьми. Хлопці та дівчата з інтересом сприйняли відео від Академії навичок "Ринок праці в Європі", в якому Глава HR-комітета Європейської Бізнес Асоціації розповідав про переваги працевлаштування в нашій країні і переконував не виїжджати до роботи за кордон.
"Незабаром ви станете випускниками коледжу, - звернулася до студентів Олена Кваша – Тож пропонуємо прийняти участь у наповненні "Всеукраїнського Кадрового резерву", для чого необхідно звернутися до Краматорського міського центру зайнятості. Фахівці допоможуть кожному бажаючому записати відеорезюме - невеликий відеоролик, який приверне увагу роботодавця. Ця послуга користується попитом серед роботодавців, тому що відеорезюме надає можливість відразу скласти уявлення про кандидата на вакантну посаду".
Виконуюча обов'язки начальника Управління Пенсійного фонду України Лариса Макаренко виступила на тему "Легальне працевлаштування". Вона пояснила студентам поняття "страхувальник", "застрахована особа", "добровільне пенсійне страхування". Керівник наводила приклади, коли люди багато років працювали неофіційно, а потім стикалися з проблемою недостатнього стажу для призначення пенсії. "Ви ще молоді, і в двадцять років питання недостатнього стажу не здається таким важливим, як в сорок. Але роки швидко летять, тому раджу вам прислухатися до порад фахівців", - підкреслила Лариса Макаренко.
Для більш якісного розуміння теми легального працевлаштування головний спеціаліст відділу персоналу та організаційно-інформаційної роботи Наталія Халімонова демонструвала тематичні відеоролики від Управління Пенсійного фонду України, які викликали інтерес та обговорення у молоді.
Загалом в заході прийняли участь близько ста студентів та викладачі коледжу. Виниклі питання та активне обговорення проблеми дозволяє зробити висновок, що вона актуальна для майбутніх випускників.
Директор В.Є. Рєпін